پنج شنبه , دی ۲۸ ۱۳۹۶
خانه / حوادث / ده ماشین رکورددار دزدی

ده ماشین رکورددار دزدی

با توجه به علاقه دوستان به موضوعات بخش  حوادث مجله عشق خودرو  بنا داریم مطلبی تقدیمتان کنیم در این زمینه با عنوان ده ماشین رکورددار دزدی که امیدواریم مورد استفاده شما همراهان سایت مجله عشق خودرو قرار بگیرد. ما را از نقطه نظرات خود در این زمینه محروم ننمایید.

بخش  حوادث مجله عشق خودرو  : 

اینروزها هیچ چیز دزدهای ماهر را از سرقت ماشین شما بر حذر نمی کند نه قفل فرمان، نه دزدگیر و نه هیچ چیز دیگر ولی وقتی دزدی دو پراید را در یک منطقه بررسی می کند و یکی هیچ وسیله دفاعی ندارد و آن یکی هم دزدگیر دارد و هم قفل فرمان و هم دوربین طبعاً دزد به ماشین بدون دفاع بیشتر علاقمند می شود

آمار پایین فقط مربوط به ماه ژانویه شهر هوستون (تلفظ هیوستون) ایالت تگزاس است.

SUVهای شورلت ۱۸۴

SUVهای فورد ۱۷۷

SUVهای دوج ۸۶

ماشین های هوندا ۷۵

ماشین های شورلت ۵۷

ماشین های تویوتا ۴۳

SUVهای جمس ۴۲

ماشین های فورد ۴۰

ماشین های نیسان ۲۹

ماشین های دوج ۲۳

با نگاهی به آمار بالا شما می توانید نتایج زیر را بدست بیاورید:

۱- SUVها برای دزدها محبوب ترین هستند

۲- بقیه ماشین های دزدی شده ماشین های پرفروش هستند یعنی دزدها سراغ ماشین های گرانقیمت که توی چشم هستند کمتر می روند البته ناگفته نماند که مرسدس S کلاس رئیس هیئت مدیره بنز حدود ده سال پیش ظرف بیست دقیقه ای که در محلی پارک بود به سرقت رفت و هرگز پیدا نشد. از سویی دیگر مؤسسه ای برای آزمایش یک فراری قرمز را در محله فقیرنشین هارلم امریکا پارک کرد و در آن را نیز قفل نکرد. احدی به سراغ آن نرفت زیرا با چنین ماشینی شما مانند فسفر می درخشید و در سه سوت دستگیر می شوید.

چاره چیست؟

در انواع آزمایشی که در امریکا انجام شده سارقین ماهر ظرف کمتر از یکدقیقه دزدگیر شما را از کار انداخته و ماشین را می برند. اینروزها حتی ماشین های بنز و لکسس را با کانتینر می برند. یعنی ماشین شما را سوار کامیون کرده و می فرستند به بندر و از آنجا به جاهایی مانند شوروی یا امریکای جنوبی می فرستند که دیگر ردپایش نیز پیدا نشود.

یکبار ماشین فولکس قورباغه ای ما را از جلوی خانه امان در یک بعدازظهر تابستان دزدیدند که خوشبختانه چون بیمه بود کارآگاهان بیمه دو روزه آن را پیدا کردند ولی بعد از آن پدرم برایش یک سوئیچ مخفی گذاشت که به آسانی قابل کشف نبود. من نیز در بنز ۳۰۰SEL خودم یک شاسی مخفی گذاشته بودم که خوبی آن این بود که دزد فکر می کرد که ماشین هیچ سیستم دفاعی ندارد ولی وقتی سوار آن می شد هرکار می کرد ماشین روشن نمی شد.

وقتی سیستم های دفاعی ماشین ها طوری شد که دزدها باید مهارت بیشتری برای دزدیدن ماشین ها به خرج می دادند دزدی از مدل Car Jacking متداول شد. یعنی دزد در پمپ بنزین یا جایی که ماشین پارک است به سراغ شما آمده و با ضرب چاقو یا هفت تیر سوئیچ را از شما گرفته و ماشین را می برد.

یکبار که در کارخانه مکزیکوی شرکت پلنترانیکز هدف های جدیدی را برای مدیران و مدیر کارخانه تعریف کردم آنها تصمیم می گیرند که عصر را تا دیروقت کار کنند و برنامه ریزی کنند که چگونه می توانند به این اهداف برسند. زمستان بود و من ساعت ۴ بعدازظهر از مرز (TIJUANA) تیوانا به شهر سان دیاگو برگشتم. روز بعد شنیدم که میتینگ مدیران ساعت ۸ شب تمام می شود و بعضی که ساکن سان دیاگو بودند به طرف مرز برای عبور می روند. خانمی که SUV فورد اکسپدیشن داشت از شخصی می خواهد که او را دنبال کند تا به سلامت به مرز برسد. نزدیک مرز خانم به بنزین احتیاج داشته و می رود بنزین بزند آن آقا دیگر فکر می کند که مرز نزدیک است و می رود. خانم به محض اینکه بنزین را می زند شخصی با هفت تیر آمده و از او سوئیچ را می خواهد. طرف اندکی مقاومت می کند ولی سارق با پاشنه اسلحه به سر او می گوید و سوار ماشین شده و می رود. خانم که مکزیکی الاصل بود به بیمارستان برده می شود و خواهرش که دکتر بوده می رسد و سرش را بخیه می زند.

بهرحال ماشین SUV نو نمره شده وی هیچگاه پیدا نشد و بیمه پولش را داد. SUVها برای قاچاق مواد مخدر و یا قاچاق انسان ماشین های محبوبی هستند و شاید علت اینکه در شهر هوستون بیشتر SUV دزدیده می شود اینستکه این شهر در تگزاس و تگزاس هم مرز با مکزیکو است و شما ماشین را به راحتی به سمت مکزیک برده و در آنجا سوئیچی ماشین را می فروشید.

نصب دستگاه های Tracker در ماشین ها نیز نوعی دزدگیر است به این معنی که طرف بدون اینکه بداند ماشین شما را می برد ولی شما می توانید پشت کامپیوتر نشسته و محل دقیق آنرا پیدا کنید. ما در شرکت برای تمام ماشین هایمان این دستگاه را گذاشته بودیم که علاوه بر دزدها می توانستیم محل دقیق کارمندانمان را نیز بدانیم. تنها اشکال آنها اینستکه به یک سیم کارت و یک پول ماهانه احتیاج دارند شما می توانید تعیین کنید که مثلاً هر پنج دقیقه یک سیگنال بگیرید یا هر یک دقیقه. هرچه بیشتر سیگنال بگیرید بیشتر پول می دهید. وقتی که کم پول می دهید مثلا یک بار ماشین را در وسط جاده مخصوص نشان می دهد و دفعه بعد در کمربندی آزادی حالا از چه طریقه ای به آنجا رسیده را شما نمی بینید و اگر مثلاً سیگنال را هر پنج دقیقه تنظیم کرده باشید و ماشین سرقت رفته بعد از چهار دقیقه بعد از آخرین سیگنال به یک گاراژ زیرزمین برود که تلفن آنتن نمی دهد شما آخرین موضع ماشین خود را موضع چهار دقیقه قبل می بینید و ممکنست کمکی به یافتن ماشین نکند. سیستم های خاموش کننده از راه دور نیز می توانند کمک باشند. شما وقتی یک مرسدس بنز می خرید می توانید با پرداخت سالی ۲۰۰ دلار از سرویس ماهواره قفل را باز کنند و یا به شما بگویند ماشینتان کجاست. راه جلوگیری از سرقت:

۱- ماشینی با رنگ جیغ و خیلی مشخص

۲- دستگاه Tracker

۳- هرچیز که کار دزد را برای روشن کردن طولانی تر بکند

۴- پارک ماشین در جای پرچراغ و پر پنجره. خودتان را جای دزد بگذارید و آنجایی پارک کنید که خودتان جرئت دزدی نداشته باشید. خبر خوش اینستکه دنیا دارد به دوربین های امنیتی و راهنمایی مجهز می شود و دزدی از همیشه مشکل تر می شود.
منبع:

وب سایت مهندس فرهاد کاشانی

نظر شما در مورد مطلب ده ماشین رکورددار دزدی چیست؟ در مورد آن چه میتوانید اضافه کنید. خوشحال خواهیم شد ما را در جریان نظرات خود بگذارید.

درباره ی admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.